Kelių priežiūros žiemą tvarka Spausdinti

VĮ „Vilniaus regiono keliai“ valstybinės reikšmės kelių priežiūros 2017 m. žiemą lygių aprašymas

 

Magistralinių kelių priežiūra

Žiemos laikotarpiu magistralinių kelių (207,354 km) važiuojamoji dalis prižiūrima pagal magistralinių kelių pirmąjį (19,420 km) ir antrąjį (187,934 km) priežiūros lygius.

Pirmojo priežiūros lygio magistraliniuose keliuose kelių priežiūros tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas visą parą. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 2 darbo val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego neturi būti. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 4 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 3 val.

Antrojo priežiūros lygio magistraliniuose keliuose kelių priežiūros tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 darbo val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego neturi būti. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 7 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 7 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 4 val.

prieziuraziema1

 

Krašto kelių priežiūra

Žiemos laikotarpiu krašto kelių (700,635 km) važiuojamoji dalis prižiūrima pagal krašto kelių pirmąjį (24,610 km), antrąjį (643,515 km) ir trečiąjį (32,510 km) priežiūros lygius.

Pirmojo priežiūros lygio krašto keliuose kelių priežiūros tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 darbo val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego neturi būti. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 5 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 7 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau 4 val.

Antrojo priežiūros lygio krašto keliuose kelių priežiūros tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 darbo val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos gali būti iki 1 cm prispausto arba puraus sniego. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 8 val.

Trečiojo priežiūros lygio krašto keliuose kelių priežiūros tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 9 iki 18 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 8 darbo val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos gali būti iki 3 cm puraus ir iki 2 cm prispausto sniego. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 15 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 10 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 12 val.

prieziuraziema2

 

Rajoninių kelių priežiūra

Rajoninių kelių, kuriuose eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1000 aut. per parą (255,046 km), važiuojamoji dalis prižiūrima pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 5 darbo val. nustojus snigti. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 9 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 10 val.

Rajoninių kelių su asfalto danga, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis kaip 1000 aut. per parą, bet didesnis nei 500 aut. per parą (232,973 km), važiuojamoji dalis prižiūrima pagal antrąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 9 iki 18 val. baigus tvarkyti magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, prižiūrimus pagal I rajoninių kelių priežiūros lygį. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 15 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 14 val., baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 24 val.

Kiti rajoniniai keliai (1381,284 km) prižiūrimi pagal rajoninių kelių trečiąjį priežiūros lygį. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Šie keliai valomi tik baigus tvarkyti magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, prižiūrimus pagal I ir II rajoninių kelių priežiūros lygius. Barstomi tik pavojinguose ruožuose (stačiose įkalnėse, staigiuose posūkiuose) ir tik po stiprių lijundrų arba plikšalų. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, neturi būti didesnis kaip 10 cm. Sningant ir/arba pustant puraus sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 20 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 48 val.

prieziuraziema3

 

Ypač sudėtingos oro sąlygos yra tada, kai:

• ilgiau kaip 6 valandas sninga ir/arba pusto;

• ilgiau kaip 24 valandas, tačiau su pertraukomis, sninga ir/arba pusto;

• įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra;

• oro temperatūra per dieną nepakyla aukščiau -10°C.

 

Kelių sąrašas pagal priežiūros lygius 2017 m.

 

Žiemos tarnybos tel. (8 5) 215 2316 ir mob. tel. 8 688 75180

Šalčininkų kelių tarnybos tel. (8 380) 51 078 

Švenčionių kelių tarnybos tel. (8 387) 66 465

Trakų kelių tarnybos tel. (8 528) 55 571

Ukmergės kelių tarnybos tel. (8 340) 65 074

Vilniaus kelių tarnybos tel. (8 5) 215 2314

Eismo informacijos centras (visą parą) tel. (8 5) 232 9677, mob. tel. (8 615) 49300, www.eismoinfo.lt

Atnaujinta Sekmadienis, 2017 sausio 08 07:45